Етнографічний музей «Українська оселя» у Бродівському КДНЗ№9

Дата: 15.09.2017 16:13

5  вересня 2017 року у Бродівському КДНЗ№9 відбувся перший  у цьому навчальному році семінар-практикум керівників шкільних музеїв. Вперше для такої категорії педагогічних працівників було і проведено оглядову екскурсію  етнографічним музеєм «Українська оселя», яку  провела керівник музею Безрука Галина Ігорівна.

Метою заняття  стали:  підсумок роботи за 2015 – 2017 роки та організація роботи семінару – практикуму на період 2017-2019 роки. Методист районного методичного кабінету, Сірко Лариса Василівна прозвітувала за попередній навчальний і  висловила подяку за вміле керівництво практикумом  Макару Василю Івановичу (Шнирівська ЗОШ І-ІІІст. історико- краєзнавчий  музею с. Шнирів). Найвагомішими підсумками роботи шкільних музеїв за звітний період стали: реєстрація музеїв -  музею історії  Бродівської ЗОШ І-ІІІст. №4 (Старобрідської) школи (керівник Топилко Галина Ярославівна), музею Маркопільської ЗОШ І- ІІІст. – історико-краєзнавчого музею с. Маркопіль (керівник Михалюк Леся Іванівна), ентографічного музею Бродівського КДНЗ №9 «Українська оселя»  (керівник Безрука Галина Ігорівна),подання матеріалів на підтвердження звання «Зразковий музей» музеєм історії Бродівської гімназії імені Івана Труша (керівник Кметь Володимир Богданович) та історико-краєзнавчим музеєм Шнирівської ЗОШ І-ІІІст., навчально-виховна діяльність  шкільних музеїв, відвідування учнями навчальних закладів району музеїв не тільки району, області , а й республіки.

У планах на майбутнє: проблема, над якою працюватимуть керівники шкільних музеїв «Роль шкільного краєзнавчого музею у формуванні  професійної мобільності педагога в умовах нової української школи». Розглядатимуться  питання: фондова робота в історико-краєзнавчому музеї Маркопільської ЗОШ І-ІІІст., культурно-освітня діяльність шкільних музеїв на прикладі музею етнографії та народного промислу Поповецької ЗОШ І-ІІст.,  виставкова робота у музеї історії Бродівської ЗОШ І-ІІІст.№4 , участь учнів Бродівської гімназії імені Івана Труша у конкурсі «Мій герой», святкування 135-річчя  з дня народження М. Федюка та участь у ньому кімнати-музею, присвяченому відомому українському художнику Голубицької ЗОШ І-ІІст., представлення учнівських проектів, відвідування музеїв шкільних музеїв та музеїв м. Радивилів та м. Радехів.

Керівником семінару-практикуму обрали вчителя історії Бродівської гімназії імені Івана Труша,  старшого наукового співробітника Бродівського історико- краєзнавчого музею Корчака Андрія Михайловича.