Голодомор. Пам'ять в ім'я майбуття: джерела, новітні історіографія та методологічні підходи

Дата: 27.11.2017 16:28

22 листопада 2017 року у Бродівській  СЗОШ І-ІІІст. №2 в рамках вшанування 85-х роковин Голодомору  1932- 1933 років в Україні відбулося  заняття вчителів історії  району «Голодомор. Пам'ять в ім»я майбуття: джерела, новітні історіографія та методологічні підходи».

«Можна не говорити про смерть, і тоді буде набагато легше. Можна не говорити про смерть, але тоді ми не зрозуміємо життя, не усвідомимо, що ж було з нами колись, не знатимемо, чому нам так тяжко сьогодні…» - саме так розпочала заняття методист районного методичного кабінету Сірко Лариса Василівна.  У програмі семінару: лекція-диспут, презентація досвіду роботи над індивідуальною методичною проблемою, майстер-клас «Метод проекту у викладанні проблематики українського Голодомору 1932- 1933 років». Майстерня історика. Перегляд документального фільму «Гіркі жнива». У центрі заняття  стояла робота вчителя історії Голосковицького НВК Дутчак Юлії Ігорівни, яка успішно пройшла курс підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників під час навчання  у школі Міжнародної методлабораторії  «Verba Magistri»  у співпраці з Міністерством освіти і науки України за підтримки Канадського інституту українських студій Альбертського університету.У роботі семінару учасників вразило: підібраний матеріал про страшну правду, кадри документального фільму, виставка книг (новітні дослідження теми), ознайомлення з новими копіями  документів Центрального державного архіву громадських об»єднань про Голодомор 1932 -1933 років в Україні. Результати роботи вчителів  у групах представляли Голіновська Галина Богданівна (ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст.№3), Шоп»як Ольга Дмитрівна (Ясенівська ЗОШ І-ІІІст.), Карплюк Василь Іванович (Голубицька ЗОШ І-ІІст.), Вихрист Надія Богданівна (Гаї-Дітковецький НВК). Учасники семінару отримали методичні матеріали. У підведенні підсумків прозвучали думки, що осмислюючи тоталітарне минуле - будуємо демократичне майбуття.