Бродівської РДА
Львівської області

Заклади освіти

Сьогодні у районі функціонує 49 загальноосвітніх навчальних  закладів. Із них:

• 14 загальноосвітні школи І ступеня;
  • 8 загальноосвітні школи І- ІІ ступенів;
  • 13 загальноосвітні школи І- ІІІ ступенів;
  • 1 гімназія;
  • 12 навчально-виховні комплекси’’ЗОШ І-ІІ ступенів –ДНЗ’’;
  • 1 навчально-виховний комплекс ’’загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ДНЗ’’.

Загальна кількість учнів, що навчалися у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 навчальному році  – 6311 осіб.

Для розв"язання основної задачі безперервного навчання у районі функціонує 4 позашкільних навчальних заклади.

Налічується 18  дошкільних навчальних закладів.

У 2016-2017 навчальному році було організовано індивідуальне навчання для 46 учнів за висновками ПМПК.

Отримали атестати про повну загальну середню освіту  –  358 учнів; з них отримали золотих медалей – 7учнів; срібних – 2 учнів.

Свідоцтва про базову загальну середню освіту – 566 учнів; з них свідоцтв з відзнакою –  47  учнів.

У районі функціонувало 11 груп продовженого дня для учнів 1-4 класів, якими  було охоплено 330 учнів у 4-х навчальних закладах.

Загальною середньою освітою охоплені всі діти шкільного віку, які проживають у районі.

Навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах району у 2016-2017 навчальному році здійснювали 951 педагогічний працівник, з них вищу освіту мають 761 педагогів, 15 педагогів - базову вищу освіту, неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) -75  педагогічних працівників.

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників щороку зростає на 2-3%.

Із загальної кількості педагогічних працівників кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" присвоєно 299 педагогам, "спеціаліст першої категорії" - 275   педагогам,  "спеціаліст другої категорії" - 130 педагогам.

Педагогічні звання "старший учитель" присвоєно – 12 педагогічним працівникам та "учитель-методист" – 23 педагогам.

Позитивним є те, що педагогічні колективи поповнюються молодими педагогами. Станом на травень 2017 року у загальноосвітніх закладах району працює 82 вчителі-початківці, які мають стаж роботи до 3-х років.

Більшість педагогів, які працюють у загальноосвітніх  навчальних закладах району, мають стаж педагогічної роботи понад 20 років, що складає 51,3%,  серед них: 115 пенсіонери, що складає 12,1%.

Більшість педагогів закладів освіти району творчо спрямовують свою практичну діяльність на реалізацію суспільних функцій навчання та виховання, гуманізацію відносин учнів і педагогів, забезпечують умови розвитку інтелектуальної, гармонійної, соціально активної особистості, яка здатна бути яскравою індивідуальністю.

Станом на 1 січня 2017 року  в районі проживає 3974 дитини віком від 0 до 6 років, в тому числі, 1372 дитини раннього віку, 2063 дітей  від 3 до 6 років, з них - 756 п’ятирічок.

У районі працює 18 дошкільних навчальних закладів, у яких виховуються 1583 дитини та 13 навчально-виховних комплекси, у яких навчаються та виховуються 267 дітей дошкільного віку. Усі дошкільні навчальні заклади загального розвитку. Охоплення дітей дошкільного віку від 3 до 6 (7) років усіма формами дошкільної освіти становить 87%; дітей старшого дошкільного віку (5 років) 100% охоплені всіма формами здобуття дошкільної освіти .

Медичне обслуговування дітей дошкільного віку здійснюється медичними сестрами ДНЗ, працівниками ФАПів та спеціалістами Бродівської центральної районної лікарні. У дошкільних навчальних закладах району працює 12 медичних сестер, відповідно до штатних нормативів, інших обслуговують місцеві ФАПи. Медичні кабінети відповідають санітарно-гігієнічним нормам та забезпечені лікарськими засобами.

Харчування дітей в дошкільних навчальних закладах організовується згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.11.2004р. "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”. Аналіз звітів щодо виконання норм харчування за 2016 рік показав, що виконання норм харчування  становить:  село -83,3%, місто – 66,8% , середній відсоток виконання по району становить 75,05%.

У дошкільних навчальних закладах безплатно харчуються діти:

• батьки яких загинули в АТО;
  • батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах;
  • діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлених батьківського піклування, діти з дитячого будинку сімейного типу.

Одним із пріоритетних завдань дошкільної освіти району є створення в дитячих садках належних умов для навчання та виховання дітей. А тому, особлива увага звертається на відповідність територій, приміщень та їх обладнання основним санітарно-гігієнічним, педагогічним, естетичним нормам. Велика увага приділяється розвивальному середовищу ДНЗ. В умовах фінансування дошкільних начальних закладів акцент робиться на створенні привабливого розвивального середовища для дітей, у якому всім учасникам педагогічного процесу було б комфортно тривалий час перебувати і діяти. Для послуг малят у кожному дошкільному закладі обладнані затишні групові кімнати, оснащені іграшками, ігровими посібниками, які є для дошкільників найпершими носіями інформації її про навколишній світ.

У дошкільних навчальних закладах району працює 141 вихователь, 126 вихователів працюють за фахом: з них 56 мають вищу освіту (фахову), 70 – базову вищу освіту .